Aktuality

Kurz Wing Chun Kung Fu pro děti a dospělé

Unie Wing Chun Kung Fu Šenov pořádá od září kurzy pro děti, které by si rády vyzkoušely trénink bojových umění. Pokud se Vaše děti zajímají o akční filmy nebo bojové hry na počítači, popř. si již samy zkoušejí pohyby se zbraněmi či beze zbraní, je tento kurz určen právě pro ně. V kurzu poznají, co všechno trénink hrdinů akčních scén obnáší, a zároveň se seznámí s tím, nakolik je realita v souladu s akčními scénami na videu nebo v počítači. A to vše hravou formou, v bezpečném prostředí předcházejícím úrazům, za vedení zkušených instruktorů.

Řada lidí má trénink bojových umění spojený s násilím, sportovními zápasy, fyzickým a psychickým drilem a podobnými ne příliš pozitivními faktory. O tom ale tento kurz není. Hlavním cílem kurzu je získat pozitivní vztah k pohybu, vybudovat důvěru v sebe sama a respekt k ostatním lidem, a naučit se rozumné míře sebedisciplíny. Děti naučí správnému postoji, koordinaci pohybů všech končetin najednou (a tedy i propojování obou hemisfér), a ačkoliv trénink není nijak fyzicky náročný, zlepší se i jejich fyzická kondice.

Wing Chun neučí útoku, je zaměřeno na efektivní obranu. Děti se naučí základním technikám, které jim pomohou bezpečně vyřešit případný úder, postrčení nebo uchopení. Součástí tréninku je i výuka lehké formy posilování s využitím vlastního těla, která dětem pomůže při pravidelném opakování získat sílu, případně upravit svou tělesnou hmotnost.

Trénink je velmi nenáročný na oblečení, stačí sportovní kalhoty (tepláky) a tričko, a obuv do tělocvičny.

Kurz bude probíhat každý čtvrtek, vždy v čase od 18:00 do 19:00. V případě, že by děti rády pokračovaly v tréninku i po ukončení kurzu, mohou se po jeho ukončení stát členy spolku Unie Wing Chun Kung Fu Šenov.

Pokud jste přesvědčení, že by trénink Wing Chun mohl být pro Vaše děti to pravé, přijďte s nimi 3.9. v 18:00 na starou školu v Šenově na zkušební trénink. Více informací můžete zjistit na kontaktech Instruktor Kamil Košťál 775 707 885, uniewch@email.cz, www.uniewingchun.cz.

Kurz pro dospělé bude probíhat každý čtvrtek v čase od 18:00 do 19:00. Také je možné posunout dobu nebo den výuky dospělých v dopoledních hodinách v úterý nebo ve čtvrtek, výuky formou seminářů ve skupině a individuálně o víkendech. Přijděte se podívat na náš trénink. Nemáme žádná tajemství.

 

Vyrábím tyto pomůcky pro bojová umění:
  1. Tyč funkční dlouhá kónická pracovní 9 stop.
  2. Tyč dlouhá zátěžová 7,3 stop.
  3. Motýlí meče: kovové ostří, záštita, rukojeť dřevěná. Celodřevěné.
  4. Makiwara.
  5. Panák Mok Yan Chong na nácvik pohybů.